HDP Merkez Yürütme Kurulu Toplantı Sonuçları | 11.03.2013

HDP MYK TOPLANTISI KARARLARI
11 MART 2013

Halkların Demokratik Partisi Merkez Yürütme Kurulu 11 Mart 2012 tarihinde HDP İstanbul İrtibat Bürosunda Eş Genel Başkan Yavuz Önen, Gülsüm Ağaoğlu, Günay Kubilay, Mehmet Saltoğlu, Mehmet Şamil Altan, Alp Altınörs, Ender İmrek’in katılımıyla aşağıdaki gündemle toplanarak ekteki kararları almıştır.

1-    HDP Örgütlenmesi ve İl atamaları
2-    Parti logosunun sonuçlandırılması
3-    Ankara Genel Merkez çalışmalarının düzenlenmesi ve Evrak Takibi vb işler
 
1-    HDP Örgütlenmesi ve İl atamaları

a-) HDP İl Örgütü kurma çalışmaları yürütülen illerin çalışması ve son durum değerlendirildi. Bazı illerin tamamladıkları bir bölüm ilin bir iki eksiği giderme hazırlığı içinde bulunduğu, ancak bazı illerden henüz kayda değer bir gelişmenin olmadığı tespit edildi.
Değerlendirmede, hemen her ilde bir çalışma sürdürülmekle birlikte, Adana, Aydın, Erzurum, Balıkesir, Iğdır, Malatya, Manisa, Sakarya, Tunceli, Eskişehir, Ankara, İzmir, Antalya, Gaziantep, Şanlıurfa, Diyarbakır, Çorum, Bursa, Kars, Amasya, Denizli, Bitlis, Siirt, Muğla illerinde süren parti il örgütleri kuruluşlarının belli bir aşamaya gelmiş olduğu görüldü. Bazı illerden gelen il yönetimlerinin hemen atanmasına karar verildi.

b-) Kadın erkek eşitliğini henüz sağlayamamış illerin bunu uygun son düzenlemeyi yaparak gönderecekleri İl Yönetim Kurullarının zaman kaybetmeden atanması yapılacak.

c-) Bir çok ilde, il örgütü hazırlığı sürecinde, aynı zamanda hazırlıkları tamamlanan ilçe ve belde örgütleri atamalarının ise yapılan İl Yönetim atamalarından sonra, illerde kuruluş başvuruları yapılarak ilçe ve belde atamalarının zaman kaybetmeden yapılması için il örgütleriyle görüşmelerin yapılması karar bağlandı.

d-) 41 ilde 1/3 ilçede ve Büyükşehir olmayan illerde beldelerin yarısında süren örgütlenme çalışmalarının 45-50 İlde gerçekleştirilmesi çalışmalarının Nisan ayına kadar sonuçlandırılması. Bunun ilk adımı olan il Örgütleri atamalarının Mart sonunda sonuçlanmış olması, ilçe ve belde örgütlerinin Nisan sonuna kadar tamamlanması sağlanacaktır. HDP Genel Kongresi’nin ise 15 ya da 16 Haziran 2013 tarihinde gerçekleştirilebileceği öngörüldü. Genel Kongre için Ankara’da Arena, Spor Salonu yada ihtiyacı karşılayacak bir mekan için hazırlıkların başlatılması önerilerinin HDK Genel Meclisi ve HDP PM’nin birlikte yapacağı toplantıda karara bağlanması için gündem getirilmesi karara bağlandı.

2-  Parti logosunun sonuçlandırılması

Logonun daha fazla gecikmeden sonuçlanması benimsendi. Daha önce konuşulan ve logo olarak belirlenen tema kapsamında süren çalışmanın son halinin, çalışmayı yürüten arkadaşlar tarafından bu hafta içinde gönderilmesi halinde durum yeniden değerlendirilecektir. Uygun görülmesi halinde, ilgili kurullarımız tarafından son halinin verilmesi için logo konusu değerlendirilip son karar verilecektir.


3- Ankara Genel Merkez çalışmalarının düzenlenmesi ve Resmi Evrak Takibi vb. işlerin Yürütülmesi konusunda Planlama

Genel Merkez bürosunun (Ankara) bir an önce (boya, badana, masa sandalye vs.) düzenlenip, çalışma yürütülecek hale getirilmesi... Bunun için Ankara HDK’nin, belirlenen Ankara HDP il Yönetimi ile birlikte hareket ederek çalışmaları hızla sonuçlandırması...
Genel Merkezde kayıt, evrak, iletişim, açma-kapama gibi işleri sürdürecek bir arkadaşın görevlendirilmesi...