Halkların ve inançların özgürlüğü bayramları getirecektir. Özgürlük için direnen Şervan'ları yoldaşça anıyoruz.

HDK Gençlik Meclisi olarak, El-Kaide çetelerinin, YPG'nin bayram sebebiyle aldığı eylemsizlik kararını bile fırsat bilerek gerçekleştirdiği saldırılara karşı Rojava'da direnenleri selamlıyor ve yaşanan bu saldırıları bir kez daha nefretle kınıyoruz.

Rojava'da filizlenen demokrasi devrimini kırmaya dönük gerçekleşen tüm bu saldırılar halkların özgürleşmesini hedef almaktadır. Bayram, halkların ve inançların özgürlüğü ve eşitliği ile gelecek, Ortadoğu'nun bayramı Rojava'dan yükselecektir. Özgürlüğe saldıran güçler ise halkların mücadelesi karşısında yenilecek ve hiçbir kazanç elde edemeyecektir.

Rojava'da geçtiğimiz hafta gerçekleşen saldırılarda yaşamını yitirenler arasında Şervan Müslim de yer aldı. Şervan, Rojava'da mücadele veren binlerce gençten sadece birisiydi ve Rojava devrimi aynı zamanda gençliğin devrimi olduğu için özgürlüğün saflarındaydı... Dünyanın tüm direnen halklarına, Kürt halkına ve Rojava'da özgürlüğe yürüyen tüm güçlere başsağlığı diliyoruz.

HDK Gençlik Meclisi olarak, halkların umudunun yeşerdiği Rojava'nın Şervan'larını yoldaşça selamlıyor; bayramların demokrasi ve özgürlüklerle gerçekleşeceğini bir kez daha belirtiyoruz.

HDK Gençlik Meclisi
16 Ekim 2013