Unutursak kalbimiz kurusun!

Yıl 1978, 19 Aralık, Maraş
Devlet mezhep çatışmalarını körükledi, Sünni yurttaşları Alevi yurttaşlara karşı kışkırttı. 12 Eylül darbesine zemin hazırlamak üzere, 19 Aralık 1978'de başlayan katliam 26 Aralık'a dek sürdü ve 150 Alevi yurttaş katledildi.

Yıl 2011, 28 Aralık, Roboski
Çoğu çocuk 36 sivil yurttaşın üzerine kazan bombaları yağdırıldı! Sınır ticareti ile geçinen yoksul Kürt köylüsü hunharca katledildi.

Sivas’ta, Çorum’da, Dersim’de, Gever’de, Reyhanlı’da, 19 Aralık’ta zindanlarda, Gazi’de, Gezi’de kıydıkları gibi...

Yıl 2013
Roboski katliamının üzerinden 2 yıl geçti. Maraş katliamının üzerinden 35 yıl geçti.
İnsanlığın gözleri önünde yaşanan vahşetlerin sorumluları hesap vermemişken, Roboski’de, hayatını kaybedenlerin ailelerine utanmazca “kan parası” teklif edildi. Tek geçim kaynağı sınır ticareti olan yurttaşlar suçlandı, ölümü hak ettikleri ima edildi!
2013’te Alevi yurttaşların evleri işaretlendi, katliamlara zemin hazırlandı, failler bulunup cezalandırılmadı.

Roboski katliamı, Maraş katliamı ve doğrudan sivilleri hedef alan katliamların hiçbirinin sorumluları açığa çıkarılmadı.

İktidar, Ali İsmail’in, Ethem’in, Ahmet’in, Abdullah’ın, Medeni’nin, Hasan Ferit’in, Mehmet’in, Reşit’in, Veysi’nin, Bemal'in, Uğur'un, Ceylan'ın, Roşin'in… katillerini koruduğu gibi Roboski’de 36 canımızı katleden katilleri de korudu. Maraş katliamı ile yüzleşmeyen iktidar, utanmaksızın, darbeler ile yüzleşeceğini söyledi.

Katilleri koruyan, bir kez daha katliam, kıyım yaşanmaması için hiçbir adım atmayan iktidar karşısında biz gençler, katillerinin ve destekçilerinin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız!
Katledilen canlarımızı unutmayacağız! Unutturmayacağız!
Biz gençler, bir kez daha utanç verici insanlık dramı yaşanmasın diye barış, adalet, tüm halklara eşit yurttaşlık ve inanç özgürlüğü taleplerimize sahip çıkıyoruz.

HDK Kadıköy Gençlik Meclisi
25 Aralık 2013