Gençlik Meclisi

Düşleri Halklar İçin Devrim, Faşizm İçin Kabus Olacak

Düşleri Halklar İçin Devrim, Faşizm İçin Kabus Olacak

Devrim şehitlerimiz anılarıyla, en zorlu koşullarda dahi karanlığı parçalayacak ışığımız olarak esas güç kaynağımız olmuştur.  Seslerini, faşizmin beynini parçalayacak bir yankıyla yaşatıp büyütmek, düşlerini faşizmin kâbusuna dönüştürmek toprağa düşen yoldaşlarımıza sözümüzdür. HDK Gençlik Meclisi olarak, 20 Temmuz’un 5. yıldönümünde, şehit düşen 33 yoldaşımızı anıyor, onları mücadelemizde ve büyüyen özgürlük umudumuzda yaşatacağımızın sözünü veriyoruz.
15-16 Haziran, Öz-Örgütlülüğüne Sımsıkı Sarılan İradenin Eseridir

15-16 Haziran, Öz-Örgütlülüğüne Sımsıkı Sarılan İradenin Eseridir

HDK Gençlik Meclisi: Öz örgütlülüğüne sımsıkı sarılan bir iradenin eseri olan 15-16 Haziran Direnişi, faşizme karşı örgütlü mücadelenin yükseltilmesi bakımından dikkatle irdelenmelidir. 15-16 Haziran, emekçinin örgütlü zaferi kadar; kendini güçlü sananların, emekçinin haklı tavrı karşısında yaşadığı bozgunun da simgesidir.
Ördüğümüz 'Yeni Yaşam'ın Hafızası ve Kimliği Gezi Direnişi ile Büyüyecek

Ördüğümüz 'Yeni Yaşam'ın Hafızası ve Kimliği Gezi Direnişi ile Büyüyecek

HDK Gençlik Meclisi: Gezi’de açığa çıkarılan devrimci güç, sarsıcılığı kadar yaratıcılığıyla da etkisi asla sönümlenmeyecek bir toplumsal hareket olarak yaşıyor, büyüyor ve çıkardığı derslerle olgunlaşarak hedeflerine yürüyor.

Polis-ÖGB-ülkücü işbirliği faşist saldırılara son!

HDK Gençlik Meclisleri olarak tüm üniversite ve yerellerde bir kez daha aynı sloganı haykırmaya çağırıyoruz: Faşizme karşı omuz omuza!

Vekilim irademdir, irademe dokunma!

Tüm inançlar, kültürler ve kimlikler için demokrasiden, emekten ve barıştan yana olan biz gençler Halkların Demokratik Partisi Eşbaşkanı Sebahat Tuncel hakkında verilen ceza karşısında suskun kalmayacağız.

Unutursak kalbimiz kurusun!

Katilleri koruyan, bir kez daha katliam, kıyım yaşanmaması için hiçbir adım atmayan iktidar karşısında biz gençler, katillerinin ve destekçilerinin cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız! Katledilen canlarımızı unutmayacağız! Unutturmayacağız!

Tutuklamalara ve gözaltılara son!

HDK Gençlik Meclisi olarak süren gözaltı ve tutuklamaların demokratik siyaseti tıkamaya ve Kürt sorununun çözümüne dönük olduğunu belirtiyor, siyasi tutuklamaların sona ermesini, tutukluların serbest bırakılmasını talep ediyoruz.

Roşin Çiçek davasının sonuna kadar takipçisiyiz

Roşin Çiçek’lerin yaşatıldığı, özgürce nefes aldığı, nefretin olmadığı bir dünyaya özlemle, homofobik- transfobik devlet yıkılana dek mücadeleyi her alanda sürdürmeye devam edeceğiz. Katillerden hesap soracağız!

Biz direnmeyi iyi biliriz!

31 yıldır öğrencilerin kabusu olan YÖK AKP iktidarında da asli vazifelerini yerine getirmeye devam ediyor. “Öğrencileri daha rahat nasıl tutuklayabiliriz?” zihniyetiyle hazırlanmış bu değişiklikler asla kabul edilemez. Erdoğan kampüslerimiz üzerindeki baskıcı uygulamalarını, yaşamlarımız üzerindeki ahlak denetçiliğini, özgürlüğümüzü kısıtlama isteğini sürdürdükçe direnişi de kaçınılmaz olarak karşısında bulacaktır. Hatırlamak zor olmasa gerek, biz direnmeyi “iyi biliriz.”

Halkların ve inançların özgürlüğü bayramları getirecektir. Özgürlük için direnen Şervan'ları yoldaşça anıyoruz.

HDK Gençlik Meclisi olarak, halkların umudunun yeşerdiği Rojava'nın Şervan'larını yoldaşça selamlıyor; bayramların demokrasi ve özgürlüklerle gerçekleşeceğini bir kez daha belirtiyoruz.