HDK  12. Genel Kurul Sonuç Bildirgesi

HDK 12. Genel Kurul Sonuç Bildirgesi

12 yıl önce, “Umuda Yolculuk” şiarıyla başladığımız tarihsel yürüyüşümüzü bugün büyüterek sürdürüyoruz. HDK, geçmişten günümüze tüm ezilenlerin, sömürülenlerin örgütlü mücadelesi ve direnişlerinin toplamının adıdır.
12. Dönem Genel Kadın Konferansı  Sonuç Bildirgesi

12. Dönem Genel Kadın Konferansı Sonuç Bildirgesi

HDK Kadın Meclisleri Paris’ten Sufrajetlere, Sovyetlere; kadın partizanlardan Rojava’da direnen kadınlara, biriktirerek kurduğumuz feminist hareketle, kadın hareketiyle büyük bir mücadelenin parçası olmanın özgüveniyle “Buradayız, direnişteyiz, biz kazanacağız” dedik.
Kadın Mücadelesi Suikastler ile Engellenemez

Kadın Mücadelesi Suikastler ile Engellenemez

Kadın Meclisimiz 9 Ocak Paris katliamının 10. yılında Kürt kadın mücadelesi öncülerini andı. Leyla, Fidan ve Sakine'lerden Emine Kara’ların anılarının ve mücadelelerinin takipçisi olacağımızın sözünü bir kez daha yineliyor, Kadınlar olarak, yaşamı ve barışı haykırıyoruz.
 Jin Jiyan Azadî Yaşasın Kadın Özgürlük Mücadelemiz
18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü

18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü

Göç ve Mülteciler Meclisimiz ile HDP Göçmen ve Mülteciler Komisyonunun ortak açıklaması: 18 Aralık Uluslararası Göçmenler Günü vesilesiyle göçmen ve mültecilerin temel haklarını savunmaya devam edeceğimizi bir kez daha ifade ediyoruz.
Yayınlarımız
HDK 9. Dönem Faaliyet Raporu
Kriz Var! Aynı Gemide Değiliz!
Halklarımızı Krize Karşı Birlikte Mücadeleye Çağırıyoruz!
Kapital'den Ekim Devrimi'ne Ekim Devrimi'nden Devrimlere
HDK Nedir?
MeclislerinSözü #MeclisnerunXoske'in ays şapati programe Millatner u Avduşneri Meclise hazroğ u tsutsenoğa. “Hakim lizunerun ...
Küresel Kapitalizm Nereye? Yeni Savaşlar, Yeni Sömürgeler mi ; Yeni Devrimler Çağı mı? *Kapitalizmin Krizi mi, Çöküşü mü?