12.Dönem 1.Genel Meclis Sonuç Bildirgesi

12.Dönem 1.Genel Meclis Sonuç Bildirgesi

Depremin felaketlere dönüşmesine bir daha asla izin vermeyelim; merkeziyetçi yönetim anlayışına karşı komünlerde, meclislerde birleşelim; günü ve geleceği demokratik, komünal ve özgür kılalım.
Sağlık Meclisi Deprem Raporu!

Sağlık Meclisi Deprem Raporu!

Sağlık Meclisi; Afet yönetimi, koordinasyonlar, yardım çalışmaları hem devlet hem de bizim yapılarımızda erkek egemen… Bu yönlü eleştiriler gündemleştirilerek, kadın perspektifi öne çıkarılmaya çalışıldı.
Afetler halklar arasında ayrımcılık yapmaz, gün dayanışma günüdür

Afetler halklar arasında ayrımcılık yapmaz, gün dayanışma günüdür

HDK Göç ve Mülteciler Meclisimiz ile HDP Göçmen ve Mülteciler Komisyonunun ortak açıklaması: Ağır bir insanlık dramını yaşadığımız bir dönemde, bir yandan da göçmen ve mültecilere karşı örgütlenmeye çalışılan nefret atmosferine karşı da mücadele ediyoruz.
Yaralarımızı Yardımlaşma ve Dayanışmayla Saracağız!

Yaralarımızı Yardımlaşma ve Dayanışmayla Saracağız!

Bu depremin bölgesel bir deprem olma özelliği kabul edilmeli ve ortaya çıkan büyük drama genel bir insanlık sorunu olarak yaklaşılmalıdır. Sadece Türkiye’de değil Suriye ve Rojava topraklarındaki depremzedelerle de yukarıda sıraladığımız talepler ekseninde bir dayanışma insanlık değerlerimizin gereğidir. Bir kez daha bölgedeki tüm halklara baş sağlığı diliyor ve yaralarımızı hep birlikte saracağımıza dair inancımızı koruduğumuzu yineliyoruz.
Yayınlarımız
HDK 9. Dönem Faaliyet Raporu
Kriz Var! Aynı Gemide Değiliz!
Halklarımızı Krize Karşı Birlikte Mücadeleye Çağırıyoruz!
Kapital'den Ekim Devrimi'ne Ekim Devrimi'nden Devrimlere
HDK Nedir?
MeclislerinSözü #MeclisnerunXoske'in ays şapati programe Millatner u Avduşneri Meclise hazroğ u tsutsenoğa. “Hakim lizunerun ...
Küresel Kapitalizm Nereye? Yeni Savaşlar, Yeni Sömürgeler mi ; Yeni Devrimler Çağı mı? *Kapitalizmin Krizi mi, Çöküşü mü?