73. Ferman'ın İzleri Hala Silinmedi

73. Ferman'ın İzleri Hala Silinmedi

Katliamın altıncı yıldönümünde tarihleri boyunca baskı, zulüm ve soykırıma maruz bırakılmış kadim Êzidî toplumunun yanında olduğumuzu belirtiyoruz. IŞİD tarafından hunharca katledilen Êzidîleri saygı ile anıyoruz. Soykırımlara, katliamlara ve insanlık dışı uygulamalara karşı bütün insanlığı mücadele etmeye çağırıyoruz.
“Bir Annenin Kemiklere Razı Olması Bu Ülkenin Utancıdır”

“Bir Annenin Kemiklere Razı Olması Bu Ülkenin Utancıdır”

İHD Kayıplar Komisyonu Üyesi Sebla Arcan; “Bir annenin, kardeşin ya da eşin artık kemiklere razı olması bu ülkenin utancıdır. Yalnız devleti yönetenlerin değil hepimizin utancıdır. Ailelerin bu talebi karşısında eğer sessiz kalıyorsak, eğer yapmamız gerekenleri yapmıyorsak, eğer onları desteklemiyorsak insanlığımızı sorgulamamız gerekir.”
Bayramlar Mutlaka Barışın Kurucusu Olacaktır

Bayramlar Mutlaka Barışın Kurucusu Olacaktır

Bir Kurban Bayramı’nı daha İbrahimlerin coğrafyasında maalesef ki savaşların, yoksulluğun, sürgünlerin, işkencenin hakim olduğu, kadınların ve çocukların şiddet gördüğü, dillerin ve dinlerin baskılandığı, doğanın ve hayvanların insan eliyle yok edildiği günlerde karşılıyoruz. Ama umudumuz büyük. Bu coğrafyanın bayramları bir gün mutlaka barışın kurucusu olacaktır.
Kadın Mücadelesi Gözaltılarla Engellenemez

Kadın Mücadelesi Gözaltılarla Engellenemez

Tacizcileri, tecavüzcüleri, kadınlara ve ezilen cinsel kimliklere yönelik şiddet uygulayanları sokaklara salanlar, erkek egemen sistemlerini rahatça sürdürebilmek için kadın özgürlük mücadelesi yürüten kadınları gözaltına alıyor, tutukluyor.
Yayınlarımız
HDK 9. Dönem Faaliyet Raporu
Kriz Var! Aynı Gemide Değiliz!
Halklarımızı Krize Karşı Birlikte Mücadeleye Çağırıyoruz!
Kapital'den Ekim Devrimi'ne Ekim Devrimi'nden Devrimlere
HDK Nedir?
MeclislerinSözü'nde bu hafta "Bitmeyen Mücadele Cumartesi Anneleri"ni İHD Kayıplar Komisyonu Üyesi Sebla Arcan konuşuyoruz.
HDK İstanbul Kadın Meclisinin düzenlediği İstanbul Sözleşmesi Paneli Canlı Yayın.